B-Bomb - serum z 10% niacynamidem

49,00 zł
Brutto

Lekka i nawilżająca formuła z zawartością 10% niacynamidu (witamina B3), cynkiem PCA i sarkozyną. Pomaga na problemy typowe dla cery mieszanej, takie jak rozszerzone pory, tłustość i wypryski.

30 ml

Ilość


opis

Niacynamid jest niesamowitym wielofunkcyjnym składnikiem, który może normalizować wielkość porów, łagodzić skórę podatną na trądzik, wzmacniać barierę ochronną skóry, a nawet rozjaśniać przebarwienia. Ta formuła zawiera potężne stężenie 10%, idealne do poprawy wyglądu skóry skłonnej do trądziku i wyprysków.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić i tak już niesamowite możliwości niacynamidu pod względem rozwiązywania problemów skórnych, do naszej formuły dodaliśmy również cynk PCA i sarkozynę, które pomagają na powiększone pory, tłustość i wypryski.

5.5-6.5
pH
10%
NIacynamid
+
Cynk PCA
Sarkozyna

B-Bomb nie wysusza skóry i daje poczucie lekkości i nawilżenia. Zwróciliśmy szczególną uwagę na konsystencję produktu, tak aby dobrze współgrał z wielowarstwowymi zabiegami pielęgnacyjnymi. B-Bomb ma postać rzadkiego żelu, który nie skleja się i dobrze komponuje z innymi produktami we właściwie dobranej pielęgnacji skóry.

Wolny od okrucieństwa | Wegański | Bez zapachu i olejków eterycznych | Bez glutenu | Bezpieczny pod kątem Malassezia | Bezpieczny dla kobiet w ciąży

dla kogo?

Praktycznie dla każdego, kto chce dodać niacynamid do swoich zabiegów pielęgnacyjnych na skórę. Jest on szczególnie polecany do cery mieszanej i tłustej.

Rodzaj cery
wszystkie rodzaje cery, idealne do cery mieszanej, tłustej
Problem z cerą
tłustość, powiększone pory, wypryski
Konsystencja
rzadka konsystencja żelu, dobrze współgra z innymi produktami 
jak go używać?

Zaaplikuj kilka kropli na twarz po jej oczyszczeniu (oraz po użyciu toniku i eksfolianta), ale przed zastosowaniem emulsji i/lub kremów. Możesz stosować go zarówno rano, jak i wieczorem.

Produkt może być stosowany pojedynczo lub można go dodać do innego produktu, żeby zintensyfikować działanie niacynamidu. Nie należy dodawać go do czystych kwasów, takich jak kwasy złuszczające lub czysta witamina C. Dobrze łączy się z naszymi serum HA 5.   

składniki i badania

kluczowe składniki:

Niacynamid (10%) - niesamowity wielofunkcyjny składnik, który może normalizować wielkość porów, łagodzić skórę podatną na trądzik, poprawiać barierę ochronną skóry i rozjaśniać przebarwienia.

Cynk PCA - połączenie antybakteryjnego i normalizującego produkcję sebum cynku ze znajdującą się w skórze cząsteczką utrzymującą wilgotność, zwaną PCA (skrót od pyrrolidone carboxylic acid - kwasu pirolidonowo-karboksylowego). Cynk PCA łączy właściwości obu tych substancji, co oznacza, że jest łagodnym, niewysuszającym składnikiem, który pomaga skórze trądzikowej i tłustej.

Sarkozyna: składnik będący pochodną aminokwasów, który działa jako tzw. inhibitor 5α-reduktazy, pomagając normalizować produkcję sebum i wielkość porów.

pełna lista składników: 

Aqua (water), Niacinamide, Butylene Glycol, Glycereth-26, Zinc PCA, Sarcosine, Propanediol, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

badania:

Walocko, Frances M., et al. “The role of nicotinamide in acne treatment.” Dermatologic Therapy (2017)

Journal of Cosmetic Dermatology, Volume 13 (4) – Dec 1, 2014, A review of nicotinamide: treatment of skin diseases and potential side effects

Skin Pharmacol Physiol 2014;27:311-315, Niacinamide – Mechanisms of Action and Its Topical Use in Dermatology

Shalita, Alan R., et al. "Topical nicotinamide compared with clindamycin gel in the treatment of inelammatory acne vulgaris." International journal of dermatology 34.6 (1995): 434-437.

Navarrete-Solís, Josefina, et al. "A double-blind, randomized clinical trial of niacinamide 4% versus hydroquinone 4% in the treatment of melasma." Dermatology research and practice 2011 (2011).

Tanno, O., et al. "Nicotinamide increases biosynthesis of ceramides as well as other stratum corneum lipids to improve the epidermal permeability barrier." British Journal of Dermatology 143.3 (2000): 524-531.